6 Haziran 2013 Perşembe

El- Kuseyr mesajı!Demir Bilgin
demir.bilgin@yahoo.dk

Halkıyla butünleşen Suriye ordusu, tarih yazmaya devam ediyor. İki yıldır, emperyalizmin üssü haline getirilen El-Kuseyr, 5 Haziran 2013, Çarşamba şafağında, büyük bir askeri hamle ile tekrar kurtarıldı.Bu askeri atak, aynı zamanda, emperyalizme ve siyonizme vurulmuş  bir  darbedir.

El- Kuseyr nedir?

El-Kuseyr, iki yıldır, başta Israel olmak üzere, 27 ülkeden gönderilen kiralık katillerin üssü haline gelmişti. Fransa, İngiltere, Avusturalya, Danimarka, Amerika, Kanada, Sirbistan, Kosova, İtalya, Türkiye, Katar, Ürdün, Suudi Arabistan, Tunus gibi ülkelerden, yaklaşık olarak, 10 bin kiralık katil, El-Kuseyr’i, adeta işgal etmişlerdi.

Emperyalist sistem, tıpkı Libya’da, Bingazi’de olduğu gibi, “kurtartarılmış kent” olarak, El-Kuseyr’i seçtiler. Hedef, coğrafik ve stratejik olarak uygun olan El-Kuseyr’den, Şam’a doğru ilerlemek ve Suriye Arap Cumhuriyeti’ni yıkmaktı. Ama emperyalizmin planları tutmadı. Suriye, oynanmak istenen tüm oyunların farkındadır. Bu bilinçle, hiç ummadıkları bir askeri atak ile, El-Kuseyr kentini tekrar  geri aldılar. Bu atak,  emperyalizme ve siyonizme gönderilen açık bir askeri uyarıdır. Birinci, noktadır.

İkinci nokta şudur: El-Kuseyr zaferi, Orta-doğu’da yeni Vieatnam’ların olacağını göstermiştir. Bence, El-Kuseyr askeri hamlesinden çıkarılması gereken en önemli mesaj , budur.

Bu blinçle, El-Kuseyr zaferi, Suriye ve tüm bölge halklarına kutlu olsun, diyorum.


Hiç yorum yok: