27 Temmuz 2015 Pazartesi

Receb'in son çırpınışları!


Faiz Cebiroğlu

Pratik, teoriyi aştı, bu yüzden, çoktandır, yazı yazamadım. Vaktim olamadı. Şimdi yazıyorum ama yorumdur. şudur: Türkiye ve Kürdistan coğrafyasında, sahnelenen oyun ve oyunlar, Receb'in (Recep Tayyip Erdoğan) son çırpınışlarıdır. 7 Haziran 2015 Genel Seçimler sonrasında, halifeliğini ilan edecekti. Tutmadı. Receb'in son çırpınışı, Urfa, Suruç'ta katliam yapmak; İŞID'e de karşıyım manipülasyonu ile, YPG ve Kürd halkınına saldırmak olmuştur. Son yaptığı çırpınışlar, Receb'i , tekrar kurtarır mı? Mümkün mü?

Recep, denizdedir! Boğulmakta olan Recep, son çırpınıştadır. ”Denize düşen, yılana sarılır” misali, gitti, gidecekken, Recep, Amerika'ya sarılıyor. Ben de sizinleyim diyor. Halifeliğini kurtarmak için Obama'ya sarılıyor. Obama, Receb'i kurtarır mı? Mantiki mi?

Receb mi, bitmiştir. Recep, sallanıyor. Anadolu halkları, bir dokunsun, düşecektir.

Durum budur.

Receb'in, son çırpınışları, yine kâr etmeyecektir...

Bu girişten sonra yazacaklarım vardır. İki nottur:

Bir: Receb'in bu son çırpınışlarında ki amacı İŞİD'i vurmak değil, YPG ve PKK'yi vurmaktır. Bu da tek ”taşla, iki kuş” vurmak oluyor, diye düşünmüştür. Hayalci Recep?! Bu da tutmaz/dır!

İki: Erken seçim olayı vardır. Recep, son çırpınışları, AKP'yi tekrar, tek başına iktidara getirmek ve böylece, Recep Tayyib Erdoğan, yani Al -Bağdadi yönetimini , yani halifeliği, tekrar, Türkiye'de kurmaktır.

Durum budur...

Suruç katliamı. YPG ve PKK'ye yapılan saldırılar... Receb'i bu son kurtuluştan kurtaracak mı?..

Recep, denizdedir! Boğulmakta olan Recep, son çırpınıştadır...

Görünürde, yakında erken seçimler yapılacaktır. Erken seçimler öncesinde, Recep, çok ta kan dökecektir, biliyoruz.

Peki, erken seçim öncesi katliamlar, Receb'i bu son çırpınışından kurtarır mı? Mümkün değildir. Recep, denizdedir. Recep, boğulmaktadır...

Recep, denizdedir. Boğulmak üzeredir.

Kanlı Recep iktidarı, aynı zamanda, çocuk katili bir taifedir. TC, tarihinde ve 15 yılda, bu kadar çocuk katledilmiş midir?

Durum budur...

Recep, denizdedir. Boğulmak üzeredir.

Kanlı Recep iktidarı, aynı zamanda, çocuk katili bir taifedir. TC, tarihinde ve 15 yılda, bu kadar çocuk katledilmiş midir?..

Receb mi, bitmiştir. Recep, sallanıyor. Anadolu halkları, bir dokunsun, düşecektir...


Hiç yorum yok: