7 Temmuz 2016 Perşembe

ÖLDÜREMEDİLER -1-
Mikdat Abuzer  (*)

Halep mücadelesi için yola çıkan Mukaveme Suriyyi birliği şerefine yayınlıyorum.

İşte, düşmanlarıma ve dönmelere ağır bir şamar olacak 13 Nisan 2016 tarihli videom.

Öldürdüklerini sandıkları ya da dönmelerin tutuklandığım karalaması yaptıkları, plan ve güvenlik nedeniyle görünmemem gereken günlerde nerede olduğumu gösteren video dizisinin ilkini yayınlıyorum.

27 Mart 2016'da başladık sürece. MİT'in ücretli katilleri öldürmek istediler. Ama başaramadılar. Kurdukları planın bir kuklası olarak elimize düştüler. Aldatma üzerine kurulu yayın kanalları hep bir ağızdan 29 Mart 2016’da “Mihrac Ural öldürüldü” dediler. Onlarca haber ajansı binlerce TV kanalı ardından aynı çığlıkları attı. El Cezire TV’nin önderliğinde bu Suriye düşmanlarının hep bir ağızdan havlamaları, El Arabiya TV gibi Arap aleminin en güçlü yalan makineleri gibi Anadolu Ajansının da (AA) havlamalara ortak olması önü alınmaz bir feveranla öldüğüm iddiasını tekrar edilmeye başlandı. Programlar yapıldı sevinç gösterileri düzenlendi. Dönmeler de bunu içten içe sevindi.

Oysa gerçekler çok farklıydı. Kendi güvenlik planımız gereği, MİT köçeklerini, tetikçilerini finansörlerini kurduğumuz anaforun içine adım adım çekmekle meşguldük. Ayrıca mevzilerimizi bir an bırakmamıştık.

Tabi bu ara dönmeler de saldırdı bizlere. "Mihrac Ural devlet tarafından tutuklandı" dediler. Suriye düşmanı bu dönmeler, Türk’ten çok Türkçü, kimliğini inkar etmiş MİT algı esirleri "Suriye dostu" gözüken Suriye’nin azılı düşmanlarıydılar. Türk devleti kuklası, NATO kuklası TSK yağcılarıydılar. Araplıklarını inkar eden bu dönmeler Liva İskenderun davası konusunda ise azılı birer Turancıdırlar. Bir teki kalkıp TSK'ya toz kondurmaz, bir teki kalkıp Liva İskenderun gayri meşru gasp ve işgal edilerek ilhak edilmiştir deme cüreti gösteremez; çünkü bunlar MİT elamanı olarak çalışmaktalar ve teşkilatın kontrolü altında yazmaktadırlar

Şimdi izleyeceğiniz video düşmanlarıma ve Dönmelere ilk şamardır. Öldüğümü iddia edelere bu video yeterli cevaptır. Dönmeler için ise ahlaksızlıklarını gösteren yalan dolan kurgularla örülü karalamalarını ağızlarına boğazlarına tıkayıp yüzlerini allak bulak edecektir. Tarih vererek o günün koşullarında, dağlarda çekilmiş haliyle videoyu siz okurlarıma sunuyorum.

Genç yaşta örgütlü bir militan olmaman duyarlılığıyla 27 Mart 2016 tarihiyle birlikte her günümüzü video kaydına alarak arşivledik. 13 Mart 2016 Suriye'de parlamento seçimleri günüydü. O gün seçimlerde oy kulandık ve topluca mevzilerimize döndük alttaki videoyu kaydettik.


….

(*) Mihrac Ural – 7 Temmuz 2016 / Perşembe – Halep yolunda


Hiç yorum yok: