13 Nisan 2014 Pazar

"Yağmayı durdurun!"
Haber: Müslüm Kabadayı

ENERJİ VE MADEN İŞÇİLERİNİN DİRENİŞİNE DESTEK.

"Ülkemizin damarlarında dolaşan kan enerjidir ve onu yağmalıyorlar!" diyerek Yatağan'dan Ankara'ya gelen Enerji ve Maden İşçileri, 10 Nisan'da "Yağmayı durdurun!" diye haykırdı. Bu haykırışa bugün Bağlaç Kültür Sanat Edebiyat Dergisi de destek verdi. TES-İŞ ve MADEN-İŞ üyesi işçilerin bir süredir Yeniköy ve Kemerköy santrallerinin özelleştirilmesi kararına karşı yürüttükleri direniş amacını, Yönetim Kurulu üyesi Kemal Özcan şöyle özetledi:

 "Kavgamız sadece özelleştirme kavgası değildir. Kavgamız, emperyalist saldırı ve batı dayatması olan özelleştirmeye karşı emek ve bağımsızlık kavgasıdır. Bunun için üç gündür burada Ankara halkının, emek dostlarının da desteğiyle bu kararı alanları taciz atışına tutuyoruz. Pazartesiden itibaren daha gür sesle, Özelleştirme İdaresi'ne geri adım attırana kadar mücadelemize devam edeceğiz."


Bağlaç Kültür Sanat Edebiyat Dergisi emekçileri de, pazartesi yükseltilecek mücadeleye daha aktif destek vereceklerini; emeğin sanatını, edebiyatını yapanlar olarak bu direnişin yanında olacaklarını belirttiler.

Hiç yorum yok: