2 Mayıs 2015 Cumartesi

NUSAYRİ KATLİAMINA KARŞI “SESİMİZİ YÜKSELTELİM!”


 Suriye’deki İştebrak Köyü’nde El- Nusra teröristleri tarafından Nusayri halkının katledilmesi ve bu katliam karşısındaki sessizliğe tepki olarak, aralarında gazeteci, yazar, aydın ve siyasetçilerin de imzacı olduğu bir grup basın metni yayınlayarak bu katliama sessiz kalınmaması ve Nusayri halkıyla dayanışma içerisinde olunması yönünde çağrı yaptı.
Yapılan çağrıda “Katliama karşı Dersim Alevileri (Kırmanciye) ile Antakya, Samandağ (Süveydiye) ve Tarsus’taki akrabaları dışında herhangi bir tepki gösterilmedi. Ne yazıktır ki Türkiye’deki “duyarlı” çevreler suskun kaldı. Komşudaki kardeş halkın tarihsel topraklarında katledilmesine karşı sessiz kalmayalım! Tepkimizi yükseltelim!” denildi.
Açıklamanın tamamı ve imzacılar:
7 Haziranda seçim geliyor. Türkiye’deki rezaletlere odaklandık. Suriye’de olup biten korkunç şeyleri görmüyoruz.
İslam Devleti’nin cinayet şebekelerini ve destekçilerini yüreklendirmeyelim, sesimizi yükseltelim.
İslam Devleti’nin terörü, komşu Suriye’de her gün yeni bir katliama imza atıyor.
AKP yönetimi ise, Suriye’deki İslam Devleti’ne Reyhanlı, Altınözü ve Yayladağı sınırlarını açarak siyasi destek, cihatçı katilleri eğitip donatarak askerî destek ve açık sınırlardan gönderdiği sayısız TIRlarla lojistik destek veriyor. Bu sayede İslam Devleti, Türkiye sınırına bir taş atımı mesafedeki Cisri – Suğur kasabasında yaptığı Nusayri (Arap Alevisi) katliamıyla, bizler seçimle meşgul bir vaziyetteyken, vahşette yeni bir sayfa açmakta. 70 civarında Nusayri katledildi. 90 civarında Nusayri kaçırıldı. Kayıp bu insanlar.
İslam Devleti’nin dün Sincar’da Ezidi halkı, Ninova’da ve Habur’da da Asuri – Süryani halkı gibi her türlü destekten yoksun ve silahsız toplumlara karşı giriştiği vahşi katliamların sonuncusu İştebrak köyünde ortaya çıktı.
Katliama karşı Dersim Alevileri (Kırmanciye) ile Antakya, Samandağ (Süveydiye) ve Tarsus’taki akrabaları dışında herhangi bir tepki gösterilmedi. Ne yazıktır ki Türkiye’deki “duyarlı” çevreler suskun kaldı.
Komşudaki kardeş halkın tarihsel topraklarında katledilmesine karşı sessiz kalmayalım! Tepkimizi yükseltelim!
Suskunluğumuz, İslam Devleti’ni oluşturan cinayet şebekelerini ve destekçilerini yüreklendiriyor!
Fazla geç olmadan, Türkiye Alevi toplumunun ikiz kardeşi olan Nusayri toplumu ile dayanışma zamanıdır!
Abdulmesih BarAbraham, Abud Can, Adnan Chalma Kulhan, Adnan Genç, Ahmet Abakay, Ali Gökkaya,Anjel Dikme, Atilla Dirim, Attila Tuygan, Baskın Oran, Bekir REYHAN, Belgin Cengiz, Bülent Tekin, Celal İnal, Circis Grigho, Doğan Özgüden, David Vergili, Emin Kaya, Emrah Cilasun, Erkan Metin, Erol Özkoray, Ertuğrul Gümüş, Faiz Cebiroğlu, Ferit Banipal, Ferit Sağ, Fikret Başkaya, Fusun Erdoğan,Gabriel Beth – Kahte, Gül Gökbulut, Güngör Şenkal, Hacı Orman, Hacı Salih Yıldıran, Haldun Açıksözlü,Hanna beth-sawoce, Hanna Kerkini, Hasan Burgucuoğlu, Hasan Kaya, Hasan Oğuz, Hatice Çevik,Hovsep Hayreni, İbrahim Seven, İnci Hekimoğlu, İnci Tuğsavul, İsmail Cem Özkan, Kadir Akın, Kazım Genç, Kemal Karahan, Kemal Tolan, Kermo Reada, Mahmut Konuk, Mehmet Can, Mehmet Erkek, Mehmet Özer, Mehmet Uluışık, Mithat Baş, , Murad Mıhçı, Mustafa Yetişgen, Muteber Öğreten, Muzaffer Erdoğdu, Nadya Uygun, Nail Beth Kinne, Nivart Bakırcıoğlu, Nusrettin Maçin, Oktay Etiman,Özcan Soysal, Ramazan Gezgin, Rıdvan Bilek, Rustem Ayral, Sait Çetinoğlu, Serap Kıral , Serdar Koçman,Shabo Boyacı, Sinan Çiftyürek, Süleyman Baş, , Şanar Yurdatapan, Tamar Çıtak, Tamer Çilingir , Türkan Balaban, Ufuk Uras, Yalçın Ergündoğan, Yasin Yetişgen, Zeynep Tanbay, 

Hiç yorum yok: