22 Ekim 2017 Pazar

İŞİD’çi Receb ve tehditleri…

Demir Bilgin

İŞİD’çi Recep, herkesi tehdit ediyor, herkese hakaretler yaḡdırıyor. Tüm komşu ülkeleri ile düşman; dünya’ya da düşman. Amerika’ya da meydan okudu,  Donald Trump’a hakaretler yaḡdırdı. Bu zavallılıḡın içinde yattıḡı politik hesaplar var.  Türkiye’de yapılacak seçimlere kadar, İŞİD’çi Receb’in bu ahlaksızlıḡı devam edecektir. Türkiye halkına “güçlü lider imajını” yaratıp, seçimleri kazanmak istiyor.

İŞİD’çi Recep, ne yazık ki, yalnızca bu tehdit ve hakaretlerle yetinmeyecek, ülkeyi de kana bulayacaktır. İŞİD’çi Recep, iktidarda kalmak için yapamayacaḡı cinnetlik yoktur. Zaten, daha önceleri yapılan seçimleri, kan ve revan içinde kazanmıştır.  

İŞİD’çi Receb’i en iyi tanıyan eski arkadaşı, Abdullatif Şener’dir. Abdullatif Şener, İŞİD’çi Receb ile igili şunları söylemişti: ”İktidarda kalmak için,  eşini bile satar!”

Gerçekten de doḡrudur. 16 yıllık iktidarı dönemi, yaḡma, hırsızlık, hile ve dolandırıcılıkır. Birde bunun yanına eklenen meczeralar (katliam), ve O’nu eleştirenlerin cezaevine tıkılması, çocuk katili, Kürd şehirlerin yerle bir edilmesi, insanların öldürülüp, panzer arkalarında sürüklenmesi gibi örnekler var. 16 yıllık iktidarı,  tamamen bir soykırım iktidarıdır. Bunların hepsi, seçimleri kazanmak ve iktidarda kalmak için yapıldı. Önümüzde yapılacak seçimlere kadar, böylesi cinnetliḡi sürdürecektir. O’da biliyor, son şansıdır; seçimleri kaybederse, halklar adına yargılanacaktır. Bu son tehditlerin altında yatan bu zihniyet vardır.

Türkiye’de ”güçlü adam” safsatası ile  seçimleri kazanmak istiyor; bu amaca ulaşmak için, herkese tehdit ve hakaretler yaḡdırıyor.

Son aylarda, Avrupa ülkeleri ve Amerika ile  yaratmış olduḡu ”sahte düşmanlıḡın” temelinde bu vardır. Bu oyun vardır. Güçlü lider(!) manipülasyonu ile seçimleri kazanmak vardır. Bu, birinci noktadır.

İkincisi, bizleri ilgilendirmektedir. Yani her renkten olan, oluşan tüm muhalefet cephesini ilgilendirmektedir.Dolayısı ile, önümüzde yapılacak seçimlerde, ”İŞİD’çi Receb’e karşı tek cephede” birleştirmeyi ve seçimlere girmeyi gerektirmektedir. Durum budur, yoksa tehlike büyüktür.

Üç: Şu an Türkiye, ikilem ile karşıyadır: Ya  İŞİD’çi Receble birlikte tam çöküş, ya da İŞİDsiz ve Recebsiz bir çıkıştır.

Evet…Tehlike büyüktür. İŞİD’çi Receb ve kabilesi, seçimleri kazanırsa, resmi olarak, Türk İslam Devletini ilan edip, Türkiye’yi şeriat ile yönetecektir.

Son tehditlerin ve hakaretlerin altında yatan budur.

Tercih, sizindir.

Tercih, ikidir: Ya İŞİD’çi Recebe karşı tek cephede birleşmek ve Anadolu’yu tekrar restore etmek, ya da Anadolu’yu, Receb kabilesine teslim edip, toptan çökertilmesine seyirci kalmak.

Evet, seçim sizindir. Tehlike, büyüktür.


Hiç yorum yok: