2 Mart 2014 Pazar

Sevra Kurtuluş, Şam’dan sordu...”F.Cebiroğlu: Hatay, yani Liva İskenderun’da ayn hattadr. Hatay hatt: Recep ile Recep karştlar arasndadr. Bu şu demektir: Liva İskenderun’da oylar ikidir: Receb’e verilecek oylar ile Suriye Cumhuriyeti’ne “Evet” diyecek oylar arasndadr. Bu bağlamda, Suriye yanls adaylara karş oluşturulan tüm adaylar, objektif olarak Recebi tayfasna giriyor demektir. Bu, bu kadar açktr.

Bu vesile ile bu şahslar da uyaraym.

Ayn durum, Rojeva Kürtleri için de geçerlidir.”


Sevra Kurtuluş: Sayn F.Cebiroğlu, 30 Mart 2014’te Türkiye’de yerel seçimler / belediye seçimleri yaplyor. Duruşunuz nerede?

F.Cebiroğlu: Duruşum açktr: hem Belediye seçimlerinde, hem de her alanda AK parti denen,  ”Kara Partiyi” Türkiye tarihinden süpürmek olacaktr. Recep ve ailesi bizlere, Türkiye ve tüm Orta-doğu’ya çok çektirdi. Bu ”utanmaz ve din bilmez beladan” kurtulmak, politik tarihimiz için en büyük temizlik ve aklk olacaktr. Bu, bir.

İkincisi, Belediye seçimleri benim için iki odakldr: Liva İskenderun ve Rojeva. Bu ikili yerde seçim, Recep denilen hrsz herife dur demek olacaktr. Böyle olmaldr.

Sevra Kurtuluş: Hocam tam anlayamadm. Bu son noktay açar msnz?

F.Cebiroğlu: Daha da karştraym: Belediye seçimlerine bir içsel ve de bir dşsal olarak bakyorum. İçsel, Kürtlerin Rojevaya ilişkin tutumu; dşsal, Liva İskenderunlarn Receb’e ve Suriye’ye ilişkin duruşlardr. İki nokta da, Belediye seçimlerinde, Receb’e ”HAYIR” demek gerekiyor.

Bu şu demektir: 2014 Belediye seçimleri belirli yerlerde ve bölgelerde; ”Suriye’ye evet mi, hayr m? Rojava’ya evet mi, hayr m”,  şeklinde olacaktr. Liva İskenderun önemli bir örnektir.

Liva İskenderun’da ve Defne’de değerli adaylar var. Örnek olsun, Sevra Baklac var. Bu değerli aday ve adaylara karş ”aday” göstermek, Receb’in tayfasna girmek demektir. Bu da, Suriye’deki katliamlar desteklemek oluyor. Bilmeyerek aday gösterilen ve olan arkadaşlar bu vesile ile  uyarmş olaym.

Rojeva var: Kürtler, Rojeva’y örnek alarak, hiç bir zaman Ak ve özünde kara partiye, yani hrsz ve katil Receb’e oy vermemelidir. Receb’in yardmyla Rojeva’da binlerce insan El-Nüsra ve benzeri vahşi örgütler tarafndan katledildi. Çoluk, çocuk demeden insanlar kesildi. Bu vesileyle, Kürtleri de uyarmş olaym.

Bu  iki noktay toplarsak, Belediye seçimleri, iki odakl olduğu açğa çkyor.

İki nokta şudur: Recep ve Recep karşt kesimdir.

Sevra Kurtuluş: Hatay ne durumda?

F.Cebiroğlu: Hatay, yani Liva İskenderun’da ayn hattadr. Hatay hatt: Recep ile Recep karştlar arasndadr. Bu şu demektir: Liva İskenderun’da oylar ikidir: Receb’e verilecek oylar ile Suriye Cumhuriyeti’ne “Evet” diyecek oylar arasndadr. Bu bağlamda, Suriye yanls adaylara karş oluşturulan tüm adaylar, objektif olarak Recebi tayfasna giriyor demektir. Bu, bu kadar açktr.

Bu vesile ile bu şahslar da uyaraym.

Ayn durum, Rojeva Kürtleri için de geçerlidir.

Sevra Kurtuluş:Hocam vakit ayrdğnz için teşekkür ediyorum.

F.Cebiroğlu: Ben teşekkür ederim. Şam’daki tüm dostlara selamlar.

Hiç yorum yok: