24 Ocak 2014 Cuma

ACİL EYLEM: SEVAN NİŞANYAN’A ÖZGÜRLÜK!Sevan Nişanyan’a kurulan kumpastan vazgeçilsin!

Bir kaçak inşaat cenneti olan Türkiye’de kimseye ceza verilmezken yazar Sevan Nişanyan, Şirince Köyünde kendi mülkü üzerinde kaçak inşaat yaptığı gerekçesiyle cezalandırılarak 2 ocak tarihinden beri İzmir –Torbalı cezaevine  tutulmaktadır. Ayrıca Şirince’de yarattığı eserlerden dolayı mimarlık nobeli ile taçlandırılması gerekirken, hakkında açılan 17 davadan dolayı yaklaşık 50 yıllık bir ceza tehdidi ile de karşı karşıyadır. 

Aslında herkesin bildiği gibi Sevan Nişanyan’ın davalarının kaçak inşaat ile bir ilgisi yoktur. Bu cezalar    resmi ideolojiye karşıt tarih ve dil çalışmalarından dolayı verilmektedir. Bu kapsamda olan  İslam mitolojisini İslamcılar gibi yorumlamıyor diye verilen 13, 5 ay ceza tehdidi Yargıtay’da onanmak için bekliyor. Sevan Nişanyan’ın düşüncelerinden  dolayı cezaevine yollanması birçok tepkiye neden  olacağından kaçak inşaat suçu icad edilerek cezaevine konulmuştur.

Mesele kaçak inşaat meselesi değildir. O fikirlerinden dolayı cezaevine konulmuştur. Sözünü esirgemeyen Sevan Nişanyan halkının sesi ve kalemidir. Ona kurulan kumpastan vazgeçilsin ve uğradığı haksızlığa son verilerek özgür bırakılsın.

Lütfen, Sevan Nişanyan'a özgürlük' talebinizi, e-posta ya da tweetlerinizle aşağıdaki adreslerden Türkiye yetkililerine iletin:

@cbabdullahgul
@RT_Erdogan
-----------------
URGENT ACTION! FREEDOM FOR SEVAN NISANYAN!

The plot set against Sevan Nisanyan should be abandoned.

In Turkey, a heaven for illegal construction projects, while no one gets punished, Sevan Nisanyan has been sent to jail as of January 2 for constructing supposedly illegal buildings on his own property. Furthermore someone that should be honored by a Nobel Prize for Architecture for what he has done in Sirince Village is facing another 50 years of imprisonment on trumped up charges.

As everyone already knows the reason for these charges have got nothing with illegal construction. He is being punished because of his work on history and language that clashes with the official historiography. Accrodingly a 13.5 month sentence threat given for not interpreting Islamic mythology to the approval of the Islamists is waiting in the appellate court. Because sending Sevan Nisanyan to jail because of his thoughts would create major international reaction, these illegal construction accusation has been created and to send him in jail. The problem is not an illegal construction issue. These trumped up charges should be dropped and he should be set free!

Please e-mail or tweet the following Turkish Authorities to free Nisanyan

@cbabdullahgul
@RT_Erdogan
----------------
Kaynak: Gerçek İnatçıdır

Hiç yorum yok: