16 Haziran 2014 Pazartesi

CHP'nin, Cumhurbaşkanlığı adayı: Ekmel ed-diyn!Faiz Cebiroğlu

CHP'nin (Cumhuriyet Halk Partisi'nin), çatı adayı açıklandi: Ekmel ed-diyn İhsanoğlu, oluyor. Bunda şaşılacak bir durum yok. Türkiye'de, ne Ak parti, ne de CHP, kendi iradeleri ile politika yapmıyorlar. Yapamazlar!

TC'yi, kuruluşundan bu yana, hep ”ecnebiler” yönetti. ”Ecnebilerin” en önemlisi, Amerika ve İsrael oluyor. Türkiye'yi, Amerika ve İsrael yönetiyor. Şu an iktidarda bulunan Recep Tayyip, Amerikan ve İsrael'in ajanıdır.

Türkiye'yi, Amerika ve İsrael yönetiyor. Şu an muhalefette bulunan CHP ve K.Kılıçdaroğlu, Amerikan ve İsrael'in ajanıdır. Ajan kelimesini, ”objektif” anlamda kullanıyorum. Bu bağlamda, hem Recep, hem de Kılıçdaroğlu, Amerika ve İsrael'in ajanları oluyor. Birinci, noktadır.

İki: Türkiye'yi, Amerika ve İsrael yönetiyor demek, ”Amerikan islamına” ”Evet” demek oluyor.

Üç: Hem AK Parti ve Recep, hem CHP ve Kılıçdaroğlu, ”Amerikan islamında uzlaşmışlar” demek oluyor. Cumhurbaşkanlığı seçimde, çatı adayı Ekmel ed-diyn İhsanoğlu'nun gösterilmesi, bu çerçevede anlam kazanıyor. Her ikisi de, Türkiye'yi emperyalizmin açık sömürgesi yapmak için, birbirleri ile yarışıyorlar.

Dört: CHP'nin anlaştığı ”çatı adayı”: Ekmel ed-diyn, yani dinlerin en mükemmeli oluyor. Dinlerin en mükemmeli, Amerika, İsrael ve Fetullah Gülen tarafından CHP'ye sunuluyor! Bu mu, Amerika ve İsrael'e ”hizmet edecek” bir ”islami komprador iktidara ”evet” demek oluyor!

Beş: Amerkan islamı bellidir: ”Böl – parçala -yönet” oluyor. Yıllar sonra, Irak'ta, iktidardan devirdiği Saddam Hüseyin taraftarlarını tekrar dirlitmek oluyor. Irak'ta Şia'lara karşı IŞID ( Irak- Şam İslam devleti) Suriye'de, Alevilere karşı IŞID.

Altı: Amerikan islamı şudur: Kürdü- Kürde; Sunniyi – Aleviye ve Hiristiyanlara karşı kullanmak demektir. Ortadoğu'da, Irak ve Suriye'de olan budur. Bu bağlamda, hem Recep, hem de K.Kılıçdaroğlu ya da Cumhurbaşkanı seçim adayı Ekmel ed-diyn, aynı tipler oluyor.

Yedinci nokta mı, yoktur. Şu vardır: Eyyy kavmi Anadaolu, artık kendimize gelmeliyiz!

Artık, ”veba ile kolera” arasında seçim yapmamızı zorlayanlara karşı, ”hayır!” demeliyiz!

Biliniz ki, Anadolu, yeni kalkışmalara ve devrimci örgütlere gebedir.

Partimizi, yani Anadolu ve Orta-doğuyu toplayacak bir ”mıknatıs” partisini hemen yaratalım!

Ne acı ki, bizler, demir yğınları gibi serpilmişiz Anadolu'nun her tarafına ama bizleri toplayacak, partimiz yani ”mıknatısımız” yoktur.

Tek kurtuluş, demir yğınlarını toplayacak bir ”mıknatıs” partisidir.

Bu bağlamda; ne Recep, ne Ekmel ed- diyn!

Cumhurbaşkanlık seçimlerini protesto edin.

Veba ile kolera arsında seçim, bizim işimiz, değildir, deyin!

Benim görüşüm budur.

Tarih, bize bakıyor, unutmayın!

Hiç yorum yok: