13 Temmuz 2014 Pazar

Gazze'de ölüm devam ediyor!


Faiz Cebiroğlu

Gazze'de ölüm ve yıkım, devam ediyor. İşgalci Israel devleti, Gazze'de, şimdiye kadar, 166 Filistinliyi öldürdü. 1.200'den fazla yaralı var. Ölen ve yaralanan Filistinlilerin büyük bir kısmını, çocuklar ve yaşlılar oluşturuyor. Israel savaş uçakları, Gazze'deki evleri direkt hedef alarak, tüm aile fertlerini, evleriyle birlikte, yok ediyor. Gazze'den gelen fotoğraflar; başları ve bacakları parçalanmış Filistinli bebekler...gerçekten yürek dağlıyor.

1947'lerden bu yana, Israel'in, Filistinlilerinin topraklarını işgal ettiği yıldan bu yana, Filistinliler için tablo aynı: Kan, ölüm ve katliam!

Ne yazık ki, kan, ölüm ve katliam, siyonist ideolojinin kendisinde yatıyor. Alman nazizmini aratmıyor! Siyonizm ve nazizm, özde aynıdır-lar: Irkçılık, işgal ve katliam.

Tekrarlıyorum: İşgalci Israel devletinin resmi ideolojisi siyonizm, kendi ”ırkından” olmayan herkese karşı bir saldırı ideolojisidir. Bu ideolojinin en temel özelliği; ”kendilerinden yana olmayan herkese, saldırma hakkını bir ”HAK”, olarak görme ideolojisidir.

Tarih yazmıyorum ama siyonist ideolojinin kökleri 1800'lere dayanıyor...Biliniyor, 1897 yılında, İsviçre'nin, Basel kentinde, ”Dünya Siyonist Örgütü” kuruluyor. Bu örgütün amacı da belli:

Bir: Dünyadaki tüm Yahudileri, Filistin topraklarına yerleştirmek.

İki: Kim nerede, hangi ülkede yaşıyor; kim hangi dili konuşuyor olursa olsun, tüm Yahudiler, tek ulus oluştururlar.

Tarih devam eder, ediyor...Devam eden tarihte, Israel'in resmi ideolojisi, siyonizm, Filistinde, 1947'de damgasını vuruyor. Amerikan ve İngiliz emperyalizmin desteği ile, 1947'de, Filistinliler, kendi öz topraklarından ”kovulup”, Filistin toprağı üzerinde, ”İşgalci Israel Devleti” kuruluyor.

Tarih devam eder, ediyor: Kendi öz topraklarından kovulan, yüzbinlerce Filistinli; ecnebi ülkelerde ve yerlerde, ”mülteci” oluyor!

Tarih devam eder, ediyor. Ama Filistinliler için tarih, hâlâ, kötü devam ediyor: Aradan 67 yıl geçti: Irkçılık, işgal ve katliam, aynı. Yıl, 2014: Filistin ve Gazze yanıyor.

İşgalci Israel devletinin resmi ideolojisi siyonizm, ilhak ettiği Filistin topraklarını korumak için, ”çoluk- çokuk demeden, katledin” ideolojisi oluyor. Gazze, bu ideoloji ile yanıyor. Gazze, bu ideoloji ile, İşgalci Israel savaş uçakları ile vuruluyor. Durum budur. Bu, yeni değildir.

Tarihsel olarak bakalım; Filistin ve Gazze kenti: 1947'lerden bu yana İşgalci Israel devletinin bombardımanı altındadir. Tüm bu saldıların özünde, siyonist ideoloji yatar, yatıyor. Ve ne yazık ki, tüm Yahudiler, bu ideoloji ile yetiştiriliyor.

Durum açıktır. Durum, Filistinliler için de açıktır: İşgalci Israel devletinin katliamından kurtuluşun tek yolu: İşgal edilen toprakların terkedilmesinde yatıyor.

Evet... Gazze yanıyor. Ölüm ve yıkım devam ediyor. Son Gazze'deki katliamlar, yürek dağlıyor.

Durum, Filistinliler için de açıktır: İşgalci Israel devletinin katliamından kurtuluşun tek yolu: İşgal edilen toprakların terkedilmesinde yatıyor.

Sonuç mu daha açıktır: İşgalci Israel devletinin bu işgali sürdürdükçe, ne Filistinlilere, ne de Yahudilere ”barış” gelmeyecektir.

Sonucun sonucu mu, şudur: Orta-doğu'daki tüm işgallere son verilsin! Filistin, özgür olsun! Kürdistan, özgür olsun!


Bölgedeki tüm işgal ve katliamlara son verilsin!

Hiç yorum yok: