17 Mart 2015 Salı

Ak Parti şirketi...


Demir Bilgin


Makaleme direkt giriyorum ve fikirlerimi açık yazıyorum:Türkiye, 12 Eylül 1980'lerden beri bir şirket tarafından yönetiliyor. Turgut Özal /Anap ile başlayan şirket; Receb Tayyib ve Ak Parti ile devam eden bir şirket yönetimidir. Türkiye'de, 12 Eylül 1980'den sonra devlet, hangi anlamda anlaşırsa anlaşılsın, kavram olarak bitmiştir. Yoktur. Türkiye'de, parti şirketi yönetimi vardır. Her iki şirketin belirgin özellikleri, Türkiye'de, bir şeriat düzeni kurmaktır. Şuan ki, Türkiye budur: Bir aile şirketi ile yönetilen bir ülkedir.

Aile şirketi mi ya da Ak parti şirketi mi, şudur, Ak parti ile birlikte üç ayaklıdır: Ak Parti – MİT ( Milli İstihbarat Kurulu) – MGK (Milli Güvenlik Kurulu / Genel Kurmay Başkanlığı). Şuan ki, Türkiye budur, bir şirkettir!

Receb Tayyib, yeni itiraf etti: ”Türkiye'yi bir anonim şirket gibi yöneteceğiz!” Diyor. İtirafı yerinde ama geçtir. Zaten, Türkiye, Ak parti aile şirketi ile yönetiliyor. Receb Tayyib, bu itiraf ile şunu söylemek istemiştir: ” 7 Haziran 2015 seçim sonrasında, ”Ak parti şirketinin” resmi ilanının ve ”halifesinin” tarihi olacaktır”, demek istemiştir!

Türkiye'yi, Ak Parti şirketi yönetiyor. Peki Türkiye'de ”muhalefet” nerede? Ya da, Türkiye'de ”muhalefet” var mı?

Soldan başlayalım. Bir, Türkiye'de ”dağınık” bir sol vardır ama bu dağınıklığı toparlayacak bir ”mıknatıs” yoktur.

İki: CHP ve Kılıçdaroğlu vardır; ”muhalefetsiz siyasetçiler(!)” oluyor. CHP ve ilkelerine sahip çıkmayan bir partidir.

Üç: Kürt muhalefeti; hem vardır, hem de yoktur! İşin en dramatik tarafı, HDP, seçim aday adaylarını her ”cinsten” seçmesidir!” Beklenti şu olsa gerek: ”Hem Ak parti şirketinden pay almak, hem de ”ya tutarsa”, hesabı demiştir...Sonuçta, kimliğe, Kürd kimliğine sahip çıkma derdi yoktur. Olmamıştır!

Dört: Yüzde onluk seçim barajı ile ”seçim” olmaz. Bu ”oyun seçimini” red-ediyoruz. Boykot ediyoruz.

Evet, başkanlık sistemini, ”halifeliği” garanti altına almak isteyen, Receb Tayyib / Ak parti ve iki ayağını uyarıyor ve bu seçimi ”meşru” olarak kabûl etmiyoruz.

Sonuç mu, açıktır: Türkiye'de ”devlet” yoktur. Türkiye'yi, aile şirketi yönetiyor. Türkiye'yi, hırsızlar ve katiller şirketi yönetiyor... 7 Haziran 2015 seçim sonuçları ne olursa olsun, Receb Tayyib ve şirketi yargılanacaktır. Receb ve ailesinin gasb-ettikleri tüm servete el konulacaktır. Karşımızda bir savaş suçlusu vardır: Receb'tir. Receb, Roboski katili, çocuk katili, Gezi intifasında gençlerin katili...Receb, bir savaş suçlusudur ve ”Lahey'de”, Uluslararası Mahkemede yargılanacaktır.

Sonucun sonucu mu, yine açıktır: Şeriatçı Ak parti şirketi dağıtılacaktır! Bu partiye ayak olanlar yargılanacaktır!

Hiç yorum yok: