29 Mart 2015 Pazar

SİZLERİ UTANMAYA DAVET EDİYORUM!

Kaç kez yazdım, Antakya adını bile nüfus cüzdanından silen, sizi biyolojik bir varlık olarak bile yok etme kararlılığı gösteren bir yönetimin anavatanınıza, komşunuza kardeş ülke Suriye’ye yaptıkları karısında bu kadar hayasızca sessiz olmanızın izahı yoktur.

”….Sevmediğiniz Kürtlere dönün, bakın nasıl refleks gösteriyor, öğrenin ve utanının; Kobani için haklı olarak neler yaptılar...Oysa siz, Kesab’a saldırdılar kılınız bile kıpırdamadı, İdlip düştü, bir tek tepki göstermediniz; siz hâlâ Gezi direnişi deyin durun, halkınız yok edilmek üzere yaşam hakkı gasp edilmiş durumda ama siz bu dünyada değil, İstanbul’da geziye çıkmış gibi yaşıyorsunuz. Ayıplar olsun sizlere, yazıklar olsun sizlere...” M.U


Mihrac Ural

Parmağınızın arkasında saklanmayın, diktatör Erdoğan kadar siz Hataylılar, Suriyeli kardeşlerimizin akan kanından sorumlusunuz ve cinayet ortağısınız. Kimilerinizin ahlaksızlığı tavan yapıyor, o kadar ilgisizsiniz ki, selefi cinayet şebekeleri kapınıza dayansa arınızı, namusunuzu elinizle teslim edecek kadar gelişmelerden habersiz davranıyorsunuz. Sevmediğiniz Kürtlere dönün, bakın nasıl refleks gösteriyor, öğrenin ve utanının; Kobani için haklı olarak neler yaptılar...Oysa siz Kesab’a saldırdılar kılınız bile kıpırdamadı, İdlip düştü bir tek tepki göstermediniz; siz hâlâ Gezi direnişi deyin durun, halkınız yok edilmek üzere, yaşam hakkı gasp edilmiş durumda ama siz bu dünyada değil, İstanbul’da geziye çıkmış gibi yaşıyorsunuz. Ayıplar olsun sizlere, yazıklar olsun sizlere.

Kaç kez yazdım, Antakya adını bile nüfus cüzdanından silen, sizi biyolojik bir varlık olarak bile yok etme kararlılığı gösteren bir yönetimin anavatanınıza, komşunuza kardeş ülke Suriye’ye yaptıkları karısında bu kadar hayasızca sessiz olmanızın izahı yoktur.

Şöyle bir ayna karşısına geçin, utanma bilmez suratınıza şamar vurun, kardeşleriniz katledilirken bu sessizliğiniz vebalı asla ödeyemeyeceksiniz; selefi caniler size cehennemde yer biçmişler, kuzu kuzu oraya gidiyorsunuz…Yuh olsun size, ayıplar olsun sizin gibi insanım diye geçinen yaratık bozmalarına.
Kadim bir Antakyalı olarak soruyorum: Hemşerilerim onurunuz kalmadı mı? Şeref ve haysiyetiniz nereye gitti? Bu ilgisizlik, bu vurdum duymazlık nereye kadar?...

Soruyorum, Suriye’deki olaylar sizi ne kadar ilgilendiriyor, biliyor musunuz? Gözünüzün önünden, yollarınızın üzerinden sizi hiçe sayarak, TIR...ardı sıra TIRLAR dolusu silah sevkiyatıyla anavatanımız, komşumuz kardeş ülkemiz Suriye’ye ölüm taşınıyor. Havaalanından bir uçak kalkmadan bir kaç uçak arka arkaya iniyor, dünyanın en azılı terör şebekesi katil sürüleri taşınıyor farkında değil misiniz? Bunlar, akın akın akarak anavatanımız, komşumuz, kardeş ülke Suriye’ye ölüm ve kan kusturuyor. Yakıyor, yıkıyor...ebedi düşmanlıkları üretiyor, binlerce yıl kapı komşu olanları... inançlara, mezheplere ayırıp kesip doğruyor!

Sıra size gelmeyeceğini mi, sanıyorsunuz? Biraz daha bekleyin, kapınız bir gece ansızın eli satır, kama / pala taşıyan katil sürüleri tarafından çalınınca son pişmanlığınızın fayda etmediğini göreceksiniz. O an ne birikimleriniz, ne boğma rakı sofralarınız, ne denize sıfır tatilleriniz ve son model arabalarınızın bir işe yaramadığını göreceksiniz. Ne işinizin olması ne de iş sahibi olmanız hiç işe yaramayacak, çünkü ölümden başka seçeneğiniz olmayacaktır. Kadınlarınız, kızlarınız ise, selefi şeriata göre sebaya (savaş ganimeti köle kadın) olacak. İdlip şu an kan ağlıyor, vatansever aileler ev ev Sünni, Alevi, Hıristiyan demeden kesiliyor; İdlip aklın hayalin almayacağı bir toplu katliam yaşıyor.

Hatay'ı bekleyen kıyım, bu kıyımdır. İdlip diz çökmeyecek ve kurtarılacak ama sizin hayasızlığınız akın akın Suriye’ye akmasına göz yumduğunuz silah ve terör şebekelerinin, İdlip’te yaptıkları aynıyla size dönecektir. Siz hâlâ ilgisiz olmaya devam ediniz...

Utancınızla ölmeden, hayasızlığınızla yıkılıp gitmeden harekete geçin, önlem alın, seyirci olmakla ilgisiz kalmakla kendinizi kurtaramayacaksınız. Bu düşmanın kurgusunda ne siyaset, ne iktidar, ne toprak var! Tek amaç, sizleri yok etmektir.
Gerisini siz düşünün. Bu yazıda ağır sözlerimin tümü, duyarsız olanlaradır. Bundan kim alınırsa, o duyarsızdır. Duyarlıları tenzih ederek, herkesi harekete geçmeye davet ediyorum.

29 Mart 2015 / Pazar- Kesab

Kaynak: Yorumca Haber

http://www.yorumcahaber.com/haber_detay.asp?haberID=17691Hiç yorum yok: