6 Kasım 2014 Perşembe

Mahçupyan, artık ”mahçup” değil!


Demir Bilgin

Etyen Mahçupyan, kimdir? Bilmiyorum. Ne yazıyor? Niçin yazıyor? Kimin için yazıyor? Bunu da  bilmiyorum. Tek bildiğim, Ermeni bir gazeteci ve yazar olduğudur. En son öğrendiğim, Ermeni gazeteci ve yazar Etyen Mahçupyan’ın, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ”Başbakanlık Başdanışmanı” olduğudur. Şaşırmadım. Şaşırmadım, zira Anadolu’da böylesi, kimliğine ve tarihine ihanet eden şahıslar çoktur. Etyen Mahçupyan, bunlardan sadece birisidir.

İhanetler, hep içten çıkar: Türkleşmiş Kürd, Türkleşmiş Arap, Türkleşmiş Ermeni…Etyen Mahçupyan, Türkleşmiş Ermeni olarak, kanlı soykırım Ermeni tarihini de, temize çıkarıyor. Bir yanı Doğu Perinçek, diğer yanı da Recep ve Ahmet Davutoğlu oluyor. Etyen Mahçupyan, Ak Partinin örgütlediği, islami şeriatçı kiralık katillerin,  Suriye’de, işledikleri Ermeni katliamlarına da, manevi olarak, ortak oluyor. Utançtır!

Türkleşmiş Ermeni, Etyen Mahçupyan, artık ”mahçup”, yani örtülü değil, açıktan, Recep ve Davutoğlu şebekesinin, hem Rojava’da, hem de Kessap kasabasında döktükleri  Kürd ve Ermeni kanlarına iştirak oldum, diyor. İğrençtir.

Türkleşmiş Ermeni Etyen Mahçupyan, artık ”mahçup” değil, Ahmet Davutoğlu’nun, açıktan, ”Başdanışmanıdır.” Bu şu demektir:

Bir: Genelde Suriye’de, özelde Lazkiye’ye bağlı Kessab kasabasında, Recep ve Davutoğlu şebekesinin, örgütleyip, silahlandırdığı, şeriatçı selefi örgütlerin, yapmış oldukları Ermeni / Alevi katliamlarını onaylamak demektir.

İki: Genelde Rojava’da, özelde Kobanê’de, Recep ve Davutoğlu şebekesinin,  Kürdlere karşı örgütleyip silahlandırdığı İŞİD’in katliamlarına evet demektir…

Türkleşmiş Ermeni, Etyen Mahçupyan, artık ”mahçup” değil, İŞİD’çi Recep / Davutoğlu şebekesinin, açıktan, ”Başdanışmanıdır.”

Üzücüdür. Ama şaşırtıcı değildir. Anadolu’da, kimliğine, tarihine ihanet eden çokça Mahçupyanlar vardır. Tarih, bunları da kaydediyor. Tarih, kim nerede, ne yapıyor? Hepsini kaydediyor. Bizler de kaydetmiş olduk:  Mahçupyan, artık ”mahçup” değildir!


Hiç yorum yok: